Atrakcje nad morzem

TRZĘSACZ

Ruiny kościoła Trzęsacz

Kościoł pw.Miłosierdzia Bożego

Zespół pałacowo-parkowy, Stadnina koni

Gryficka Kolej Wąskotorowa

Taras widokowy, zejścia na plażę

Festiwale Muzyki Instrumentalnej

Paralotnie

Foki nad morzemNewsletter

Twoje imię*:
Twój email:
* Zgadzam się z Polityką Prywatności

Taras widokowy, zejścia na plażę

W Trzęsaczu znajdują się dwa zejścia na plażę. Pierwsze znajduje się w centrum miasteczka (przy ruinach kościoła), natomiast drugie znajduje się na obrzeżach - od strony Pustkowa.

Trzęsacz nad polskim morzem

Pierwsze zejście jest to zejście ze schodami. Znajduje się też tutaj nowoczesna platforma widokowa z tarasem widokowym. Platforma jest usytuowana 20m np.m i rozciąga się z niego widok na kościoł i plażę.

Drugie zejście jest szerokie, wygodne i pochyłe, doskonale dostosowane do zjazdu wózkiem, dla osób starszych i małych dzieci. Przy tym zejściu znajduje się Willa KliperWracając tym zejściem znad morza, napewno nas Państwo zobaczą.  Zapraszamy na noclegi, pokoje, wczasy nad morzem. Nasza Tawerna jest wspaniałym przystankiem na obiad, kawę z pianką lub piwo z beczki.

 


 

Plaża w Trzęsaczu zpisała się na stałe w kartach historii. W 1870r. miała miejsce tutaj pierwsza morska kąpiel. Doświadczył jej kkrewny pastora Buchemanna, któremu lekarz zalecił kąpiele w wodzie morskiej dla poprawy zdrowia. Śmiałek wchodził do wody przywiązany w uprząż końską, aby móc go ratować w razie ataku morskich potworów!

Aktualnie plaża w Trzęsaczu uchodzi za jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce (1  miejsce wg. Miesięcznika "Podróże"). Gmina i mieszkańcy dbają o jej czystość i stan. W 2011 plaża była poszerzana metodą tzw. refulacji. 

Znakomity stan plaży i wód jest doceniany na szczeblu krajowym - Błękitna Flaga corocznie spoczywa na maszcie plaży.