Atrakcje nad morzem

TRZĘSACZ

Ruiny kościoła Trzęsacz

Kościoł pw.Miłosierdzia Bożego

Zespół pałacowo-parkowy, Stadnina koni

Gryficka Kolej Wąskotorowa

Taras widokowy, zejścia na plażę

Festiwale Muzyki Instrumentalnej

Paralotnie

Foki nad morzemNewsletter

Twoje imię*:
Twój email:
* Zgadzam się z Polityką Prywatności

TRZĘSACZ

Trzęsacz cechuje niesamowita historia, naturalność i bogactwo przyrodnicze, ukształtowane przez nieposkromione Morze Bałtyckie i równie niepokorną naturę człowieka.

 

 

Trzesacz polskie morze

 

 

Trzęsacz to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na Zachodnim Wybrzeżu, w sąsiedztwie Rewala i Pustkowa. Pierwsze wzmianki o Trzęsaczu pochodzą z 1331r. Dawniej miejscowość ta nazywała się "Tom Have", "Thom Have", "Hoff".

Ponad 700lat temu centrum dzisiejszego Trzęsacza znajdowało się prawie 2km od morza. Przez wieki, metr po metrze morze zabierało ląd, domy i wszystko co było na zagrożonej ziemi. Obliczono, że morze zabierało ląd z prędkością ok 2,27m rocznie. W związku z niszczycielską działalnością fal morskich wśród mieszkańców krążyły niesamowite opowieści i legendy, które po dziś dzień znane są jego mieszkańcom i stanowią ważny element tożsamości miasteczka.


Aktualnie wysokość klifu na którym znajduje się Trzęsacz, to ok. 13m npm. Prędkość cofania się lądu jest już dużo mniejsza, wynosi ok. 0,3-0,5m. Mieszkańcy i władze Trzęsacza pieczołowicie chronią plażę i ostatnie skarby Wybrzeża. Obszar ten jest objęty ochroną Natura 2000. Wiosną 2011 plaża była sztucznie poszerzana metoda tzw. refulacji. Polega to na pompowaniu piasku z dna morza i wyrzucanie go na plażę. Pozwoliło to na przedłużenie plaży o kilka metrów na długości od Rewala do Trzęsacza.

 

 

 

 


Wyjątkowość Trzęsacza polega również na tym, że przebiega tu 15 południk długości geograficznej wschodniej, który wyznacza czas środkowo europejski. Przez pół roku czas zegarowy jest tutaj taki sam jak czas słoneczny. Atrakcje Trzęsacza:
 

·  Ruiny kościoła na klifie

·  Kościół pw. Miłosierdzia Bożego

·  Zespół Pałacowo-Parkowy, Stadnina koni

·  Gryficka Kolejka Wąskotorowa

·  Taras widokowy

·  Festiwale Muzyki Instrumentalnej

·  Boiska sportowe, place zabaw, paralotnie

·  Foki nad morzem


Trzęsacz ma bardzo korzystne położenie pod kątem zwiedzania wybrzeża. Przez miasteczko przechodzą dobrze przygotowane trasy piesze i rowerowe. Na zachód znajduje się Pustkowo, Pobierowo, Międzyzdroje, Świnoujście' na wschód - Rewal, Niechorze, aż po Kołobrzeg, natomiast na południe Cerkwica, Dreżewo, Trzebiatów, Gryfice. Każde miasteczko oferuje inne atrakcje, które warto zobaczyć!
 

Trzęsacz kościoł

 


Trzęsacz to niezwykłe miejsce, posiadające niezwykły klimat łączący w sobie ciekawą historię, wydarzenia kulturalne i bogactwo przyrodnicze. To niesamowite połączenie zapewni wyjątkowe wczasy nad morzem i wspaniałe wspomnienia z polskiego wybrzeża!

 

Wczasy nad morzem - rezerwacja